Su kaçağı nedenleri ve çözümleri

By Su Kaçağı Tesisat In Su Kaçağı No comments

Bugün günlük hayatta bulunduğumuz her yerde su kaçağı ile karşılaşmak mümkündür. Su kaçağı nedenleri ve çözümleri yazımızda detaylı şekilde belirtilmiştir. Su kaçağı okullardan evlere, iş yerlerinden hastanelere gibi hemen her yerde sıklıkla karşılaşılan bir problem haline gelmiştir. Ancak günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber su kaçağı tespiti daha kolay bir hal almıştır. Yalnız bu amaç için üretilmiş elektronik aletler bulunmaktadır. Bu nedenle artık su kaçağı ile karşılaşıldığında paniğe gerek yoktur. Profesyonel bir su kaçağı tespit hizmetiyle sorunu hızlıca gidermek mümkündür.

Su Kaçağı Neden Meydana Gelir?

Bazı su tesisatlarında bakır ya da galvanize su boruları kullanılabilmektedir. Ancak bu maddelerden yapılan borular paslanabilmekte ve bu pas kısa sürede tüm boruyu sararak sonunda boruyu çatlatabilmektedir. Dolayısıyla bu tür borularda gerçekleşen paslanma, su kaçağının meydana gelme nedenlerinden bir tanesidir.

Özellikle karasal iklimin görüldüğü yerlerde ani sıcaklık değişimleri nedeniyle de su kaçağı meydana gelebilmektedir. Bu tür iklimin görüldüğü yerlerde gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı çok fazladır. Isı yalıtımı da iyi yapılmadığında borular bu sıcaklık değişiminden kötü anlamda etkilenmekte ve çatlayabilmektedir. Bunun sonucunda da su kaçağı ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Borudan geçen suyun basıncında meydana gelen ani değişimler de borularda kaçağa sebep olabilmektedir. Bu ani basınç sebebi kimi zaman bir arıza olabilmektedir. Farklı nedenlerle de meydana gelen bu basınç değişimi sonucunda borular çatlamakta ve su kaçağı meydana gelmektedir. Su kaçağı nedenleri ve çözümleri için kesinlikle uzman desteği önerilmektedir. 

 

Su Kaçağı için ne yapılmalıdır yazımızı okudunuz mu?

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılır?

  • Günümüzde elektronik aletlerin de yardımıyla su kaçağı tespiti kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu işlem profesyonel bir ekip tarafından yapılmaktadır. Aksi takdirde daha büyük zararlar meydana gelebilir.
  • Su kaçağını tespit etmenin yollarından biri akustik dinleme aletidir. Bu alet yardımıyla ses frekansları takip edilerek su kaçağına ulaşılır.
  • Termal kameralar ile su kaçağı tespiti özellikle sıcak su kaçaklarının tespitinde kullanılır. Isı izlenerek kaçağa ulaşılır.
  • Nemölçer cihazı ile su kaçağının bulunabileceği alandaki nem oranı ölçülerek kaçağa ulaşım sağlanır.
  • Görüntüleme kameraları ile boruların içi görüntülenerek su kaçağına ulaşmak amaçlanır. Firmamızdan alacağınız su kaçağı tespiti hizmeti profesyonel bir şekilde en gelişmiş aletler ile sağlanmaktadır.

www.sukacagitesisat.com